Lucernou se rozezní zvuk Londýna.

Zařazeno v Aktuálně 1 komentářů

xx_A2-2_viewJedním z hlavních důvodů může být lyrika této party londýnských hipsterů , která si často pohrává s motivy romantických děl, jejichž hrdinové prožívají nešťastnou, nenaplněnou lásku. Aktuální nahrávka Coexist podobnými texty doslova přetéká. Pokud se však dokážete přenést nad tento citobolný obsah písní, můžete se těšit na zasněnou kytarovku plnou intimních nálad s minimalistickou akustikou, která zcela přesně zapadá do celkového kontextu jejich tvorby. Jasný příklad toho, že někdy méně, je více..

Z původní čtveřice tvořené kytaristkou Romy Madley Croft, basistou Oliver Sim, Jamie Smith u bicích a samplerů a Baria Quereshi, coby druhá kytaristka, vznikla současná trojice – chudší právě o poslední zmiňovanou. Kapela si musela nějakou dobu zvykat, ale nakonec se jim podařilo celou situaci zvládnout a koncertní model, který momentálně předvádí, na sobě nedává znát jakékoliv známky personálního ochuzení.

Poslední návštěva se uskutečnila v komorním prostoru strahovského klubu 007 – v té době měla tato formace již vydané eponymní album XX, za něhož v roce 2010 získala prestižní ocenění Mercury Prize. Přesun do podstatně kapacitnějšího klubu je tedy zcela na místě.

Partě kámošů ze školy se za dobu svého působení podařilo vybudovat solidní posluchačskou základnu a díky tomu se dostali do hledáčku mnoha renomovaných festivalů – Sziget, Coachella atd. Pokud tedy nemáte již zakoupeny vstupenky, šance zůčastnit se mizí každou hodinou…

Mount Kimbie – post-dubtepová senzace taktéž z Londýna, se do Prahy podívá podruhé, když při té první návštěvě předvedla v důsledku nedostatečného fyzického MK 005_resizefondu, poměrně krátké vystoupení a mnohým návštěvníkům edukativní párty Education připravila spíše zklamání: Z čehož vyplývá, že umělce je lépe zastihnout spíše na začátku jeho turné…

Hudebně působí jako neidentifkovatelný recyklát  pestré palety současné elektroniky. Podivné perkuse, hloubavé kytarové vyhrávky prosakující všudypřítomným deštivým echoismem a kapkovité beaty. Podobnou sonickou strukturu můžeme směle  označit  trademarkem jejich produkce. Oba její členové se snaží převést atmosféru britské metropoloe do společného rytmu, jeho zmatek a chaos do kompaktnosti. Emotronika pro hloubavé duše.

Většina muziky, která ke mně promlouvá, je směsí různých emocí a rozporů a to je ten důvod, proč to je hudba,” vysvětluje Kai. “Proto je hudba tak důležitá –může ty rozpory sdělovat způsobem, který slova nesvedou, protože by to nedávalo žádný smysl. Jde to k jádru existence lidských bytostí. Takový je i život. Směs různých věcí.”

Mount Kimbie po svém debutu Crooks and Lovers vydávají 27.května nové album Cold Spring Fault Less Youth.

Koncert na kterém se oba projekty objeví, se uskuteční 16.května 2013 ve velkém sále Lucerny.

Vstupenky je možné zakoupit za 720,- Kč + poplatky také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Více info na:

www.mountkimbie.com

www.facebook.com/mountkimbie

www.thexx.info

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

 

 

 

 

 

 

 

Napsal dne 10. května 2013 Počet komentářů: 1
Téma : , Vytisknout

Sdílet na sociální síti

Sdílet obsah na Facebook Sdílet obsah na MySpace Poslat článek na Twitter Sdílet obsah na Líbím se ti

Přečti si další podobné články

1 komentářů

Komentáře
Kvě 11, 2013
7.59
#1 Gustav :

My taky.

Tento příspěvek není možné komentovat.

Předchozí článek
«
Následující článek
»