DREAM BY DREAM – Producers vs Poe

Zařazeno v Články 0 komentářů
DREAM BY DREAM cover

DREAM BY DREAM cover

PROF. NEUTRINO (FEAT: MILA LOMBARDO)

Remixéři: Neutrino, Dva, Knomad, Federsel, Jested, Drama Jacqua, Moimir Papalescu, Gruzo, Tomáš Vtípil, Claviq, Foolk, Kora Et Le Mechanix

Remixérský projekt Dream by Dream je gigasinglem skladby „A Dream Within A Dream“. Ta se objevila na na loňském EP Canal – Transatlantic Phone Session, které si dalo za úkol transformovat klasickou poezii do kódu současné elektronické hudby. Iniciátorem projektu je producent a zvukový experimentátor Petr Mareš, známý jako Prof. Neutrino. O podmanivý hlasový projev se zde opět postarala panamská vokalistka Mila Lomabrdo.

Na gigasinglu je k nalezení 12 verzí/remixů jediné skladby v podání předních elektronických producentů z Čech, Slovenska a Panamy. Jmenovitě Neutrino, Dva, Knomad, Federsel, Jested, Drama Jacqua, Moimir Papalescu, Gruzo, Tomáš Vtípil, Claviq, Foolk a Kora Et Le Mechanix. Ti se za pomocí současné elektroniky (od hip-hopu přes dub-step až po ambient) pokusili o sonickou transmutaci básně literárního klasika Edgara Allana Poa, která zpochybňuje roli reality a snu a jejich vzájemnou propojenost.

Animovaný klip k úvodnímu neutrinovu tracku vytvořila brněnská výtvarnice Tereza Damcová (Mateřídouška) spolu s animátorem Pavlem Pasekou. Masteringem pak celou věc zaštítil zkušený Tomáš Procházka (B4). Album je volně stažitelné na Bandcampu. Pokud by jste však měli zájem jeho výrobu podpořit máte možnost si k němu pořídit i nástěnný kalendář POETS 2015, který reprezentuje poezii 12 klasických básníků jako je právě Poe, Baudela ire, Borges nebo Blake…plus CD Canal jako bonus.

DREAM BY DREAM
https://neutrino.bandcamp.com/album/dream-by-dream-producers-vs-poe

EP CANAL:
https://neutrino.bandcamp.com/album/canal-transatlantic-phone-session
Canal EP je bez přehánění jeden z vůbec nejzajímavějších hudebních počinů, na který jste loni mohli narazit.“ (Musiczone)

NEUTRINO – A DREAM WITHIN A DREAM – hudební Klip
http://youtu.be/_4wHvrSldG4

KALENDÁŘ POETS 2015:
http://poets2015.webnode.cz/products/kalendar-poets-2015

Napsal dne 26. listopadu 2014 Počet komentářů: 0
Vytisknout

Sdílet na sociální síti

Sdílet obsah na Facebook Sdílet obsah na MySpace Poslat článek na Twitter Sdílet obsah na Líbím se ti

0 komentářů

Tento příspěvek není možné komentovat.

Předchozí článek
«
Následující článek
»