Nová deska Sato-San To již koncem listopadu

Zařazeno v Články 0 komentářů
Sato-San To - Salep

Sato-San To - Salep

V našich končinách ojedinělé trio Sato-San To, složené ze zkušených hudebníků – Thom Herian (bicí, samples&loops), Oskar Török (trumpeta, klávesy) a Jaromír Honzák (kontrabas) – je svou originalitou a experimentálním přístupem zřejmě jediným hudebním tělesem tohoto druhu na českém území. Ostatně, potvrzují to i na svém debutovém album nazvaném Salep, kde trio rafinovaně využívá a prolíná mystiku etnické hudby a velkých elektronických ploch, jazzová podbarvení a řízný podklad divokého drum´n´bass. Trio letos v červnu zvítězilo v soutěži Česká spořitelna Colours talents a vydání alba je součástí první ceny této soutěže.

Deska Salep je inspirována řadou různobarevných vlivů,“ vysvětluje Thom Herian, „především hudbou Blízkého a Dálného orientu, skandinávskými náladami a atmosférou, jazzovými improvizacemi a hudbou moderních subkultur“ dodává Thom. Název alba je inspirován lahodným nápojem známým především z prostředí vyklidněných čajoven, který se připravuje ze speciálních ingrediencí. A přesně tak přistupovali Sato-San To i při tvorbě své desky, jež je sestavena ze tři roky přirozeně zrajícího materiálu. „Skladby, které se na album objevují, vychází především ze společných autorských seancí, které s Oskarem čas od času provádíme,“ komentuje Herian. Na albu hostuje například kytarista Petr Zelenka, Jan Chmelarčík na nástroj zvaný zheng a francouzský MC alžírského původu Al Amdiez.

Projekt Sato-San To nejprve vznikl v hlavě bubeníka Thoma Heriana a trumpetisty Oskara Töröka. V roce 2008 natočili demosnímek a role kmotra nahrávky se rád zhostil jazzový kontrabasista Jaromír Honzák, kterého projekt obou muzikantů zaujal natolik, že se rozhodl jejich hudbu podpořit svým vlastním účinkováním. Dnes je Honzák stálým členem projektu. A co vlastně znamená ono exotické Sato-San To? Vysvětlení přímo od Thoma Heriana zní „Jednou náš kamarád Ulf, který se učí japonsky, pořád dokola opakoval různé výrazy. Oskara jeden z nich chytl, ten nejjednodušší si zapamatoval a vybral jako název pro kapelu. Znamená to `s panem Sato`.

Sato-San To za svou krátkou existenci stihli předskakovat norskému experimentátorovi Bugge Wesseltoftovi, koncertovat v Německu a na některých místech České republiky a i se stát rezidentem klubu Jazzdock. Křest alba Salep proběhne 9.3. 2011 právě v JazzDocku, Janáčkovo nábřeží, Praha. Pro úplnost uvádíme i kompletní tracklist desky Salep.

 1. Intro 1:30
 2. Zheng Orient 3:27
 3. Shinning 5:38
 4. Karmapa Chenno 5:20
 5. Salep 4:22
 6. Uppsala 6:09
 7. Alibaba 5:59
 8. Mahatma 4:18
 9. Project X 6:56
 10. Ministr 5:00
 11. Somellier 6:36
 12. Outro 1.40

Sato-San To jsou: Oskar Török – trubka, klávesy, Jaromír Honzák – kontrabas a Thom Herian – bicí, sampler

Hosté: Al Amdiez – vokály (3), Petr Zelenka – akustická kytara (2, 6, 7), Jiří Šimek – elektrická kytara(5, 10) a Jan Chmelarčík – zheng (2, 3)

Deska byla nahrána v Indies Scope studiu v červenci 2010 a produkována kapelou Sato-San To. Mix a mastering provedl Bronislav Šmíd. Zvukový inženýring pak Dušan Souček. Všechny skladby napsali Thom Herian a Oskar Török.

Napsal dne 6. listopadu 2010 Počet komentářů: 0
Téma : , , , , Vytisknout

Sdílet na sociální síti

Sdílet obsah na Facebook Sdílet obsah na MySpace Poslat článek na Twitter Sdílet obsah na Líbím se ti

0 komentářů

Tento příspěvek není možné komentovat.

Předchozí článek
«
Následující článek
»