Brainfeeding 2 v klubu Shadow Azyl

Zařazeno v Live 0 komentářů
Shadow Azyl - Program na duben 2001

Shadow Azyl - Program na duben 2001

Není to tak dávno co proběhla historicky první Brainfeeding party serveru Downtempo.cz. Tehdy ve Wakatě. Příští týden chystáme pokračování klubové noci Downtempo.cz Night v klubu Shadow Azyl. Tentokrát bude kromě rezidentního DJ Curfewa píšícího pro náš portál ještě Yadel (Lazytempo). Akce se odehraje v úterý 3.5 v Kroftově ulici 1 na Praze 5. Pro informaci přidáváme pár řádků právě o Yadelovi a exkluzivně přímo od něj.

O elektronickou hudbu a DJing jsem se začal zajímat v roce 1997. Jako průlomový okamžik by se dalo označit vydáni kompilace Ninja Cuts Flexistentialism na legendárním labelu Ninja Tune. Tato nahrávka se ke mně dostala na ohrané kazetě, kterou mám doma dodnes. Postupem času mne uchvátil drumandbass a na sklonku roku 2000 jsme společne s kamarády plní entusiasmu založili sdružení hudebníků, djs, grafiků a buhví čeho ještě – Dvoika.Troika. V rámci DJingu se mi tedy stal na dlouhá léta prioritním stylem drumandbass.

Nicméně na pomaleší tempa jsem nikdy nezanevřel. Stylově jsme si nejvíc sedli s Fluem, a tak jsme většinu štací odehráli jako tandem a dá se říct, že mainstream nikdy náš kamarád nebyl, spíš naopak. Posledních pár let se mi nedařilo a nedaří ztotožnit se s drumandbassovou scénou, což mě přivedlo k hraní i jiných stylů. Občasným hraním drumandbassu se sice pořád dokážu bavit, ale k poslechu a selekci převládá již pár let hudba odlišná – v podstatě multižánrové spektrum v rozmezí 90 – 140 bpm. Zhruba před rokem a půl jsem s kolegy ve složení: Junkett, Flu a Forma začali pořádat v Ostravě (vlastně i v pražském Crossu) akce Lazytempo, která prakticky odráží naše hudební cítění. Nyní finišujem Lazytempo web, kterým bychom rádi přispěli, řekněme k osvětě okrajových žánrů elektronické hudby.

OBLÍBENÉ PROJEKTY/INTERPRETI:
Dnes si již potřetí pouštím poslední album 40 Winks. Celý Project Mooncircle je vlastně zárukou kvality. Je těžké z té spousty jmen někoho vypíchnotut. Poslední dobou hodně Hubert Dawiz, Long Arm, Dimlite, Flying Lotus, Pursuit Grooves nebo Mount Kimbie.

Z údernějších luhů a hájů rozhodně Instra:mental, D_bridge, ASC, Eleven Tigers, DJG, Subject Lost, 2562 atd.

Co se týče naší zahrádky: Basstrap, Volnej Průběh crew, Breakbeat.cz a v neposlední řadě držím palce samozřejmě i Downtempo.cz 😉

Brainfeeding 2

Brainfeeding 2

Napsal dne 29. dubna 2011 Počet komentářů: 0
Téma : , , , , , , , , , Vytisknout

Sdílet na sociální síti

Sdílet obsah na Facebook Sdílet obsah na MySpace Poslat článek na Twitter Sdílet obsah na Líbím se ti

0 komentářů

Tento příspěvek není možné komentovat.

Předchozí článek
«
Následující článek
»