Ju-Ar – Orange Air

Zařazeno v Mp3 0 komentářů
Orange Air - Ju-Ar

Orange Air - Ju-Ar

Německý netlabel Morgen Noi Collective stojí za propagací a distribucí skvělé debutové desky producenta Ju-Ar nazvané prostě Orange Air. Podle hudebního katalogu tohoto nezávislého vydavatelství lze usuzovat, že jde o další kvalitní německý label plný příslíbů bez očekávaného zklamání a to je dobře. Deska Orange Air obsahuje intra 10 skladeb a všechny jsou laděné pěkně do chilloutu a abstraktního hiphopu – ovšem žádné tuctovky ala AKAI a nazdar… kvalita, hodně jazzy inspirace, abstraktní funky grooves doplněné perkusivními nástroji a také hodně prostoru.

Osobně jsem se po dlouhé době u tohoto intrepreta zastavil a mám z jeho tvorby upřímnou radost. Především proto, že je svůj a má nadhled. Tracky jako Take Your Time lze s klidným svědomím zařadit do downtempo klasiky, na kterou jsme zvyklí a jež rozjasní každý chill out room. Skvěle postavený fungující beat a melancholická harmonie v pozadí mě baví, netřeba sólíček, netřeba future jazzových onanií – v jednoduchosti je síla. V Cool Down se ještě víc zpomalí a zklidní, aby v následujícím tracku Liquid Love vynikl eklektický zpěv a skvělý groove.

Pokud máte rádi AKAI zasekávačky, pak se vám bude líbit píseň I Want You, kde Ju-Ar dokazuje, že i v tomto směru má navrch a cítí ty správné hudební vibrace mnohem víc než kdokoliv jiný. Trochu odklon od první ligy zaznamenávám ve skladbě Another Change, ale díky poslednímu tracku Trails Of History s geniálním ráfkovým groovem vše odpouštím. Musím, takhle zajímavé a ortodoxně downtempové muziky je v poslední době jako šafránu… tak snad se blýská na lepší časy. Ostatně posuďte sami.

Napsal dne 28. dubna 2011 Počet komentářů: 0
Téma : , , , , , , , , Vytisknout

Sdílet na sociální síti

Sdílet obsah na Facebook Sdílet obsah na MySpace Poslat článek na Twitter Sdílet obsah na Líbím se ti

0 komentářů

Tento příspěvek není možné komentovat.

Předchozí článek
«
Následující článek
»