Hledáte profesionální bicí s klasickým zvukem? Odpovědí jsou Sonor Vintage

Zařazeno v PR , Tvorba hudby 0 komentářů

Sonor VintagePamatujete ještě na legendární soupravu bicích japonského výrobce Pearl, kterou představil před 5 lety? Tehdy tato asijská legenda mezi výrobci hudebních nástrojů vyrazila veřejnosti dech nekompromisní soupravou bicích pro profesionály řady Reference, jejíž rytmický bubínek byl např. sestaven až z dvaceti vrstev dřeva a jednotlivé přechodové bubny ze stále zajímavých šesti vrstev. Firma Sonor se ovšem rozhodla nezůstat pozadu a nabídnout trhu vlastní alternativu v podobě modelu Vintage. A čím, že je tento model tak výjimečný a hlavně, jak se liší od konkurenčního nástroje řady Reference?

Příjemný retro vzhled ze zlaté éry

Na modelu Sonor Vintage vás určitě na první pohled upoutá jeho krásně připravený vintage vzhled, ve kterém odborníci a sběratelé poznají inspiraci modelem Sonor Teardrop, na který v šedesátých letech hrávalo množství špičkových hráčů, jak Roy Haynes (Miles Davis, Chick Corea, Pat Metheny), Kenny Clarke (Louis Armstrong, Ella Fitzgerald) nebo Sonny Payne (Count Basey, Harry James). Jak vidíte z výčtu ansámblů a legendárních umělců, se kterými tito špičkoví hráči vystupovali, tak nás model Teardrop, předobraz současné řady Vintage, provázel téměř celými dějinami jazzu, fusion jazzu a swingu. Nejinak tomu bude vzhledově a zvukově u aktuální řady, na což nás upomíná nejenom přítomností klasický ráfků „superprofil“, typických pro sady zejména z 50. let, ale hlavně plně zakulacenými hranami, které zaručují lepší kontakt mezi 9 vrstvým bukovým korpusem a blánou, čímž je dosaženo kýžených zvukových charakteristik.

Klasický zvuk bicích v moderním kabátě

Zvuk Sonor Vintage Fusion II je už na první poslech výrazně kratší teplejší, než průrazný zvuk konkurenční soupravy Pearl Reference a lépe tak vyhovuje požadavkům zejména jazzových, swingových nebo i jiných orchestrů, big bandů a kapel, nicméně na své si přijdou určitě i vyznavači rockabilly a příbuzných stylů. Taktéž bluesrockové kapely klasičtější střihu určitě tímto přesným a přitom příjemně teplým zvukem určitě nepohrdnou. Dovedeme si ale představit tyto bicí i v nějaké trochu progresivnější rockové kapele, jak nám ostatně napovídá oficiální prezentační video od firmy Sonor, na kterém můžeme slyšet, že se přechodové bubny a floor tomy bez problému prosadí i v hlučnější konkurenci plně elektrifikovaných nástrojů.

K celkovému komfortu hry na sadu Sonor Vintage nepochybně přispívá i velmi propracovaný systém uchycení blan Tunesafe, který zabraňuje rozladění jednotlivých bubnů. Cenově vychází tato bicí sada (2x Tom Tom, 1x basový buben, 2x Floor tom) na 79 900 Kč, za kterou ji prodává oficiální Sonor distributor a sice eshop s hudebními nástroji kytary.cz. Pokud to srovnáme se základním setem Pearl Reference, pak je cena i kvalita velmi obdobná, i když Pearl Reference je přeci jenom sada, která je svým charakterem vhodnější spíše do tvrdších stylů. Snare neboli virbl není obsažen ani v jedné ze jmenovaných sad a dokupuje se zvlášť.

Nástroj pro všechny, kdo se rádi inspirují klasikou

Můžeme konstatovat, že Sonor Vintage je velmi obstojná profesionální sada bicích, která se bez problému může zařadit vedle modelů Pearl Reference či Ludwig Classics. Zvukově je tak někde mezi těmito dvěma sadami, a tak se ideálně hodí pro všechny kapely, které to s hraním myslí opravdu vážně a hledají nový přístup ke klasickým hudebním formám. Pokud Vás toto krátké srovnání navnadilo, určitě si přijďte Sonor Vintage vyzkoušet do prodejny kytary.cz v Modřanech a uvidíte, že se do této sady zamilujete.

Napsal dne 4. února 2016 Počet komentářů: 0
Vytisknout

Sdílet na sociální síti

Sdílet obsah na Facebook Sdílet obsah na MySpace Poslat článek na Twitter Sdílet obsah na Líbím se ti

0 komentářů

Tento příspěvek není možné komentovat.

Předchozí článek
«
Následující článek
»