Pražský modern-classical projekt Awali vás zve na release party svého nového alba

Zařazeno v PR 0 komentářů

 

Awali presents: White Silence release party

27.6.15 Cafe Neustadt

Start: 17:00 / 5pm
End: 4:00
Vstup/Entry:
17:00/5pm – 22:00/10pm Dobrovolné (100 Kč)
22:00/10pm 100 Kč

AWALI (CZ/UA)

JOHN LEMKE (Denovali Records, DE)
NAADYN (DE)
FLOEX DJ SET (Denovali Records, CZ)
MAKAK (CZ)
BA;ZEL (CZ/PL)
SYNAPTIK (CZ)
PRIMAL RITUAL (CZ)

Project Awali

Project Awali

Ne, není to deja vu, Awali pokřtilo své první album teprv nedávno a po 4 měsících tu máme další desku.
Tentokrát opustili svět impresionistických duševních rozpoložení, které na první desce převládali a nesli se v duchu ambientních klavírních skladeb, které v konceptu “Song of the Week” vznikaly během 24 hodin.
Nyní se Awali vrací k downtempo(p)-triphop-whatever zvuku, který jste mohli slyšet na jejich prvním EP Breadcrumbs a tak této poslední desce bude vládnout hlas a klavír Tamary Shmidt a silné syntetické struktury a rytmika Aitcher Clarka. Awali pokřtí svojí další desku 27.6. v Café Neustadt a pro Vás si připravili velmi rozmanitý hudební program.
Jako doprovod si Awali vybrali Berlínského rodáka, momentálně působícího v Glasgow ve svém studiu Lostinsound, jedenoho ze členů Denovali „rodiny“, Johna Lemkeho. Tento elektronicko-akustický experimentátor momentálně pracuje na nové desce, která vychází v září a prozradil nám, že pár skladeb zahrne do vystoupení. Berlínská space-popová královna Naadyn, která se i mimo jiné věnuje fotografování a grafice se s Awali poznala při focení do jejího projektu „Desktop Musicians“, okouzlená Prahou a atmosférou přislíbila, že tuto událost přijede taky podpořit a odprezentovat své poslední album Galaxy. Český support obstará další Denovali člen Floex, který se předvede v dj setu, Brněnská indiánka Kateřina ‚Makačka‘ Koutná aka Makak ve svém šamansko-hudebním rituálu, česko-polský projekt Ba;zel, jeden z letošních největších objevů české scény. Neúnavný milovník vinylů Synaptik a celou atmosféru koncertního večera završí společně s vystoupením Awali experimentátor na poli optické vizuální vazby, Ondřej Ševčík aka Primal Ritual.

Program začíná od 17:00 koncerty na nádvoří a zbytek programu se odehraje uvnitř kavárny.

JOHN LEMKE (Denovali Records, DE)

Jeden ze členů Denovali „rodiny“. John Lemke je typickou ukázkou hudebního skladatele, který dokáže využívat svého okolí jako hudebního nástroje a tak se v jeho skladbách potkáváme nejenom s elektronikou, ale hlavně i s akusticky nahranými nejen nástroji.Tyto dva světy spojené v podaní jeho mysli a rukou davají dohromady originální rukopis.

John Lemke is a typical example of a composer, who can use his surroundings as a musical instrument. In his compositions we can hear nice electronics mixed with acoustically recorded (not only) instruments. These two worlds united bring us the original musical manuscript.

http://denovali.com/johnlemke/

http://www.lostinsounds.com/

https://www.facebook.com/johnlemkemusic

NAADYN (DE)

Vlastním jménem Nadine Platzek, skladatelka, fotografka a grafická designérka, spirituální bytost. Těžko byste hledali sílnějšího zástupce galactic popu. Naadyn Vás svojí vesmírnou lodí provede všemi zákoutími galaxií a hvězdokup, poslechnete si s ní, jak frčí witchpop na Orionově pásu nebo synthpop v Andělské mlhovině.

Real name – Nadine Platzek, a songwriter, a photographer and a graphic designer, real spiritual being. One of the best representatives of galactic pop. Naadyn will invite you to her spaceship and will take to all the corners of galaxies and star clusters, you will have a chance to hear a witchpop while passing the Orion’s belt or a synthpop in a Angels Nebula.

http://www.nadineplatzek.de/

https://naadyn.bandcamp.com/album/galaxy

AWALI (CZ/UA)

Awali je česko-ukrajinský hudební projekt Tamary Schmidt a Aitchera Clarka, který přináší směs lehkých vokálů, hry na klavír s experimentální elektronickou a moderní klasickou hudbou.

Awali is a Czech-Ukrainian musical project of Tamara Schmidt and Aitchera Clark, that brings a mixture of light vocals, piano, experimental electronic and contemporary classical music.

http://www.projectawali.com/

https://soundcloud.com/project-awali

FLOEX DJ SET (Denovali Records, CZ)

Tomáš Dvořák alias Floex – další zástupce Denovali Records, klarinetista, skladatel, producent, umělec. Experimentátor na poli elektro-akustické hudby.

Tomas Dvorak aka Floex – another representative of Denovali Records, a clarinetist, a composer, a producer and a performer. Experimenter in the field of electro-acoustic music.

http://www.floex.cz/

http://denovali.com/floex/

https://www.facebook.com/floex.official

MAKAK (CZ)

Kateřina ‚Makačka‘ Koutná, indiánka tělem i duší. Za pomocí vlastních hlasových struktur, zpěvu, syntetických ploch a beatů, akustických nástrojů a všemožných růchu vytváří jedinečný šamanský rituál.

Katerina ‚Makacka‘ Koutna is Indian body and soul. By using her voice, synthetic music layers and beats, acoustic instruments and all sorts of noises she creates unique shamanic ritual.

https://makak.bandcamp.com/

https://soundcloud.com/makachka

BA;ZEL (CZ/PL)

Projekt Eweliny Chiu a Daniela Vlčka. Klavirní melodie, jemný melancholický zpěv a elektronika, až občas připomínají soundtrackové výtvory od Coil.

The project of Ewelina Chiu and Daniel Vlcek. Piano melodies, gentle melancholic vocals together with electronics occasionally resemble to the Coil soundtrack pieces.

https://www.facebook.com/bazel.detritus

https://soundcloud.com/bazel-microconcerts

SYNAPTIK (CZ)

Dj Synaptik, milovník vinylů a kvalitní hudby napříč všemi žánry. Tenhle pán je nevyzpytatelný a vždy velké překvapení.

Dj Synaptik, vinyl lover and a fan of high quality music across all genres. This gentleman is unpredictable and always knows how to surprise the audience.

https://www.facebook.com/synaptik80

https://soundcloud.com/synaptik80

PRIMAL RITUAL (CZ)

Tento vizuální projekt Ondřeje Ševčíka bude doprovazet vystoupení Awali i tentokrát. Je to „oceán pohybu“ obydlený abstraktními bytostmi a útvary, který nikoho nenechá lhostejným.

This visual project by Ondrej Sevcik will accompany Awali’s performance again. It’s the „ocean of motion“ inhabited by abstract entities.

http://www.primalritual.com/

Napsal dne 21. června 2015 Počet komentářů: 0
Téma : Vytisknout

Sdílet na sociální síti

Sdílet obsah na Facebook Sdílet obsah na MySpace Poslat článek na Twitter Sdílet obsah na Líbím se ti

0 komentářů

Tento příspěvek není možné komentovat.

Předchozí článek
«
Následující článek
»