Japonský zvukový experimentátor, Yosi Horikawa, zahraje v Praze

Zařazeno v PR , Profily 0 komentářů

2-yosi_horikawa_europe_tour_2015Yosi Horikawa – průzkumník všudypřítomného sonického světa

Yoshiyuki Horikawa, v hudebním prostředí známý pod zkráceným „přízviskem“ Yosi Horikawa, je japonský hudebník usazený na ostrově Honšů na jihu Japonska. Pro vyjádření svého hudebního světa využívá tzv.“field recordingu“ – tedy nahrávek zvuků, se kterými se lze setkat doslova na každém kroku. Poskakování ping-pongového míčku, větrná šelest, nebo útržky rozhovorů kdesi ve veřejném prostoru, objevují se v jeho produkci precizně zmodulované v jedinečných zvukových kolážích. Tepající samurajské perkuse, jež dodávají jeho skladbám patřičný rytmický základ, vkusně doprovází všemožné zvukové experimentování. Své tvůrčí schopnosti aplikuje také na tvorbu vlastních studiových monitorů, ale i některých tradičních nástrojů, které si neváhá „zelektrifikovat“ k obrazu svému a využívá je ve svých živých vystoupeních. Právem se tedy v minulých letech dostal do hledáčku těch nejvěhlasnějších světových festivalů jako jsou Sonar, či Mutek.

V roce 2009 si jeho talentu všimla francouzská značka Eklektik Records, na které mu vyšlo jeho první EP Touch. S přibývajícími roky se Yosi dostává do širšího podvědomí posluchačů na celém světě včetně majitele labelu Ubeat, který jeho track zařadí na Maverick Sessions EP vydaném na zmíněném labelu v roce 2011. Tentýž rok je pro Yosiho zásadní – nejen, že vydá LP Wandering, ale také přispěje jednou ze svých skladeb na kompilaci Nihon Kizuna – benefiční nosič pro podporu oblastí severního Japonska zasažených živelnými pohromami. Krátce na to přijme pozvánku od Red Bull Music Academy v Madridu, kde se setká a spolupracuje s mnoha věhlasnými jmény současné elektroniky jako jsou Dorian Concept, Anenon a další. Ve spolupráci s RBMA také natočí své sonické putování po promáčeném ostrově Fuskushima, kde lze shlédnout Yosiho fascinaci tzv. „nature noisem“

Poslední vydaná nahrávka Vapor, která se dočkala i remixové podoby, je ukázkou precizního hudebního díla, kterému je nejlépe věnovat několikeré poslechnutí. Yosiho hudba totiž skýtá mnoho zvukových zákoutí, jež se objeví až po důsledném probádání.

VILA Štvanice
7.5.2015 od 20:00
vstup 150,- / 6E

https://www.facebook.com/events/844820552250430/

wland_warmup_05

 

Napsal dne 3. května 2015 Počet komentářů: 0
Téma : , Vytisknout

Sdílet na sociální síti

Sdílet obsah na Facebook Sdílet obsah na MySpace Poslat článek na Twitter Sdílet obsah na Líbím se ti

0 komentářů

Tento příspěvek není možné komentovat.

Předchozí článek
«
Následující článek
»